507330551
Facebook
Twitter
LinkedIn

Jak dodać administratora strony na Facebooku? Jak nadać dostęp do fanpage?

Masz problem z zarządzaniem fanpagem na Facebooku? Dodanie administratora strony może rozwiązać ten problem! Dowiedz się, jak w prosty sposób nadać dostęp do fanpage'a innej osobie i rozłożyć obowiązki.
Jak dodać administratora strony na Facebooku?

Spis treści

Kiedy warto dodać nowego administratora na Facebooku?

Dodanie nowego administratora strony na Facebooku może być pomocne w wielu sytuacjach. Oto kilka przykładów:

Współpraca z zewnętrzną firmą:

Jeśli powierzasz obsługę strony firmowej zewnętrznej firmie, np. agencji marketingowej, konieczne będzie nadanie jej dostępu do strony. W tym celu należy dodać jej pracownika jako administratora.

Podział obowiązków:

Jeśli prowadzisz stronę z kilkoma innymi osobami, dodanie ich jako administratorów może ułatwić zarządzanie stroną. Możecie wówczas rozłożyć między siebie obowiązki, takie jak:

 • Publikowanie postów
 • Zarządzanie reklamami
 • Odpowiadanie na wiadomości
 • Moderowanie komentarzy

Zwiększenie bezpieczeństwa:

Dodanie drugiego administratora może zwiększyć bezpieczeństwo strony. W przypadku, gdy jeden z administratorów utraci dostęp do swojego konta, drugi administrator nadal będzie mógł zarządzać stroną.

Urlop lub choroba:

Jeśli planujesz urlop lub wiesz, że przez jakiś czas nie będziesz mógł zarządzać stroną, dodanie drugiego administratora zapewni Ci pewność, że strona będzie w tym czasie prowadzona bez przeszkód.

Wsparcie:

Jeśli napotykasz problemy z zarządzaniem stroną, dodanie bardziej doświadczonego użytkownika jako administratora może zapewnić Ci niezbędne wsparcie.

Pamiętaj, że administrator ma pełny dostęp do strony, dlatego przed dodaniem nowej osoby upewnij się, że jest to osoba godna zaufania.

Jak dodać administratora strony na Facebooku?

Nowego administratora może dodać tylko osoba, która posiada już uprawnienia administratorskie na danej stronie. Oto jak to zrobić z instrukcją krok po kroku:

 1. Przejdź na stronę firmową, której chcesz dodać administratora.
 2. Przełącz się na tryb zarządzania klikając przycisk „Zarządzaj” znajdujący się pod zdjęciem w tle strony.
 3. W lewym menu administracyjnym odszukaj opcję „Twoje narzędzia”.
 4. W sekcji „Twoje narzędzia” kliknij „Dostęp do strony”.

Sekcja dostęp do strony na FacebookuNadawanie dostępu administratorskiego w sekcji „Dostęp do strony”:

 1. W sekcji „Osoby z dostępem do Facebooka” skieruj się do sekcji „Dodaj nową osobę” i wpisz imię i nazwisko lub adres e-mail osoby, która ma zostać administratorem.
 2. Z pojawiającej się listy wybierz, czy chcesz nadać pełen dostęp do strony tej osobie, czy też nie
 3. Kliknij „Zezwól na dostęp”. Nowy administrator otrzyma powiadomienie na Facebooku, które musi zaakceptować.

Uwaga:

Pamiętaj, że administrator ma pełny dostęp do strony, dlatego przed dodaniem nowej osoby upewnij się, że jest to osoba godna zaufania.
Możesz również nadać użytkownikom inne role z różnymi uprawnieniami, np. redaktor, moderator, analityk lub reklamodawca.

Interesują Cię moje treści?

Zapisz się na mój newsletter, z którego dowiesz się więcej na temat digital marketingu, analityki internetowej i analizy danych!